بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی ۱۴۰۲

دستگاه تصفیه کننده آب

آب ماده ای اساسی برای تمام اشکال زندگی است و بدون آن نمی توان زندگی کرد و تقریبا برای تمام افراد کره زمین یک ضرورت است.

متأسفانه،مصرف آب غیرتصفیه و آلوده علت انواع بیماری ها و حتی مرگ است. معمولا آب های آلوده بوی غذای مانده یا طعم شور دارند و مشکلات زیادی را برای کودکان و بزرگسالان ایجاد می کنند. بنابراین اگر به سلامت‌تان اهمیت می‌دهید، خرید بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی راه کاری کارآمد برای بهداشتی کردن آب از املاح ، کلر و آلودگی‌های خطرناک آب لوله کشی است.امروزه دستگاه های تصفیه آب تقریباً برای هر خانه ای گزینه ای عالی و ضروری است و استفاده و نصب بسیار آسانی دارد.

مشاهده سریع پرفروشهای دستگاه تصفیه آب پیشنهادی ما

تقریباً ۶۰٪ بدن را آب تشکیل داده است و در طول روز میزان مقدار زیادی از آن از دفع می شود.به همین دلیل نوشیدن آب تمیز وتصفیه شده برای بهبود کیفیت زندگی خود و خانواده تان بسیار مهم است.

 

دلایل نیاز به دستگاه تصفیه آب خانگی

 • محافظت از بدن در برابر ارگانیسم های مضر

آب لوله کشی شهری حاوی چندین ماده افزودنی و مواد شیمیایی غیرضروری است که بدون تصفیه آن ، سلامتی فرد به خطر می افتد.

مطالعات نشان می دهد آب فیلتر نشده میکروارگانیسم هایی دارد که باعث اسهال ، استفراغ و حتی مرگ می شود.  بنابراین برای تأمین آب آشامیدنی سالم ، سیستم های فیلتراسیون آب برای تمیزی و از بین بردن این میکروارگانیسم ها مورد نیاز است در نظر داشته باشید ۹۰ درصد آب جهان مناسب نوشیدن نیست.

 • از بین رفتن فلزات سمی

جدا از میکروارگانیسم هایی که در آب تصفیه نشده وجود دارد ، مواد معدنی مختلف از جمله مس و منیزیم و فلزات سمی در آن وجود دارد. حتی اگر برخی از این مواد معدنی لزوما خطری برای سلامتی زندگی فردی نداشته باشد اما مواد سرب و مس برای بدن انسان مضر هستند و بدون دستگاه های تصفیه آب قابل حذف نیستند.

 • انرژی بیشتر در طول روز

آب خالص ترین منبع انرژی بعد از هر وعده غذایی است ،حتی کارهای ساده از قبیل پمپاژ خون به قلب در سراسر بدن و عملکرد مطلوب مغز به آب نیاز دارد، بنابراین برای تقویت بدن نیاز به آب سالم لازم است.

 • کمک به هضم غذا

اغلب مشکلات گوارشی و بیماری هایی نظیر یبوست ناشی از آب غیر سالم و بهداشتی است بنابراین نیاز به دستگاه تصفیه آب در هر خانه ای هوشمندانه است.

 • صرفه جویی در هزینه های خانه

سرمایه گذاری در خرید سیستم تصفیه آب با صرف کمی هزینه در طولانی مدت به سود شما خواهد بود زیرا که سیستم تصفیه آب با از بین بردن مواد مضر آب لوله کشی از بهداشت مطلوبی برخوردار خواهد شد و این نکته را به خاطر داشته باشید شما و خانواده تان لیاقت تمیزترین و ایمن ترین آب موجود را دارید.

این پیشنهادعالی از دست نده:

عملکرد دستگاه تصفیه آب

حتی ۱٪ آب آلوده ناشی از حلال های شیمیایی صنایع و کارخانه ها ، آلودگی ها و میکروب های بی شمار و خطرناکی را برای مصرف انسان ها فراهم می کند به همین دلیل سالهاست اکثر افراد پی به اهمیت نوشیدن آب سالم برده اند  به همین دلیل در چند سال اخیر تقاضا برای دستگاه تصفیه آب افزایش یافته و امروزه انواع تصفیه آب با مارک ها و ویژگی های مختلف در بازار موجود است.

دستگاه تصفیه آب فرآیندی چند فیلتراسیون است که رسوبات مضر آب را از بین می برد و کیفیت آن را افزایش می دهد. اکثر دستگاه های تصفیه آب به برق متصل می شوند و قادر به از بین بردن ترکیبات غیر آلی و بوی بد موجود در آب هستند در حالی که برخی دیگر از دستگاه ها کربن فعال و  ناخالصی هایی مانند شن و ماسه را از آب بین می برند و به برق احتیاج ندارند اما در از بین بردن نمک های غیر آلی بی اثر هستند.

قیمت دستگاه تصفیه آب

جهت تامین آب شرب بهداشتی، تصفیه آب در منازل به عنوان یک راه حل برای خانواده ها بسیار حائز اهمیت است. در بازار بسیاری از بهترین دستگاه‌های تصفیه آب خانگی با انواع و مدل های گوناگون وجود دارد که قیمت هر یک بستگی به ویژگی ها و کیفیت آن‌ها متفاوت است.

برای دریافت بهترین قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی، می‌توانید به فروشگاه‌های اینترنتی و فیزیکی معتبر مراجعه کنید.اما قیمت بین ۴ میلیون تا ۲۰ میلیون با توجه به امکانات و مارک دستگاه تصفیه آب خانگی متفاوت باشد.

 

قبل خرید دستگاه تصفیه آب باید چه نکاتی را در نظر گرفت:

قبل از تهیه دستگاه تصفیه آب باید عوامل زیر را برای انتخاب بهترین فیلتراسیون آب در نظر گرفت:

 • آزمایش کیفیت آب

یکی ازعوامل مهمی که باید قبل از هزینه کردن برای دستگاه تصفیه آب در نظر گرفت آزمایش کیفیت آب است. فرمول یکسانی برای بررسی همه دستگاه های تصفیه آب وجود ندارد اما برای آزمایش کیفیت آن براساس انواع آلاینده های موجود باید مراحل زیر را بررسی کنید:

 1. آب را بو کنید: از حس بویایی خود برای اندازه گیری کیفیت آب استفاده کنید. اگر آببوی سفید کننده دهد معمولا به دلیل کلراست اما بوی تخم مرغ فاسد دهد، نشان دهنده رشد باکتری در آب است. بوی خاکی نیز نشان دهنده پوسیدگی مواد آلی موجود در آب است.
 2. طعم رابررسی کنید : کیفیت آب را با استفاده از حس چشایی بررسی کنید. اگر آب مزه بد یا طعم فلزی داشته باشد به معنی افزایش سطح PH کم یا مواد معدنی آن است.
 3. بررسی وجود ذرات سمی: اغلب ذرات ریز در آب به دلیل زنگ زدگی در لوله ها و شیرهای آب است. به غیر از این مورد اگر آب کدر به نظر برسد ، نشان دهنده محتوای بالای کلسیم و منیزیم در آب است.
 4. رنگ را بررسی کنید: اگر رنگ آب قهوه ای یا زرد کم رنگ باشد ، به این معنی که باید سریعا نسبت به تهیه دستگاه تصفیه آب اقدام کنید.
 • استفاده روزانه

فراموش نکنید هنگام خرید دستکاه تصفیه آب به تعداد خانواده خود توجه داشته باشید اغلب دستگاه های تصفیه آب دارای ظرفیت ذخیره سازی در صورت نبود برق هستند که میزان مصرف روزانه آب خانواده را تامین می کنند.

 • در نظر گرفتن بودجه

در نظر گرفتن بودجه برای دستگاه تصفیه آب بسیار مهم است بنابراین سعی کنید بودجه مناسبی برای آن در نظر بگیرید و سراغ مارکی با کیفیت بالا بروید .

 • فرآیند و فناوری دستگاه تصفیه آب

با توجه به گونا گونی دستگاه های تصفیه آب فناوری مورد استفاده در آنها بر کیفیت آب تأثیر گذار است. هر دستگاه تصفیه آب سازوکاری برای فیلتر کردن آب آلوده و حذف سختی ، فلزات ، یون ها ، مولکول ها و ذرات سمی برای آب آشامیدنی دارد.انواع فناوری های دستگاه تصفیه آب:

 • دستگاه تصفیه آب با فناوری UV

دستگاه های تصفیه آب دارای فناوری UV از اشعه ماوراء بنفش برای از بین بردن میکروب های موجود در آب استفاده می کنند.

 • دستگاه تصفیه آب با فناوری UF

انوع دستگاه تصفیه آب UF از فشار هیدرواستاتیک برای پاک سازی باکتریها و ویروسهای موجود در آب استفاده می کند.

 • دستگاه تصفیه آب با فناوری pH

همچنین فناوری  pH Balance Technology آخرین فناوری در دستگاه های تصفیه آب است که باعث تعادل سطح PH در آب می شود.

با توجه به موارد گفته شده بهترین و مناسب ترین دستگاه را متناسب با نیازهای خود انتخاب کنید.

 • برق

دستگاه های تصفیه آب UV به برق نیاز دارند بنابراین اگر قطعی برق دارید دستگاه تصفیه آب دیگری را انتخاب کنید.

 • هزینه نگهداری

دستگاه تصفیه آب به طور منظم و در فاصله سه ماهه به خدمات نیاز دارد و هر ساله باید فیلترها را تعویض شود.

انواع دستگاه تصفیه آب

 • سیستم پارچ آب

پارچ آب ساده ترین سیستم تصفیه آب آشامیدنی است که سبک ، قابل حمل و آسان برای استفاده است.

مزایا

 • بوی کلر و طعم آب ، مواد سنگین مانند روی و جیوه را کاهش دهد.
 • قیمت کم

معایب

 • عملکرد آن به اندازه یک سیستم تصفیه آب کاملاً کارآمد عمل نمی کند.
 • فیلتر ثابت و کوچک

این سیستم روی شیر آب نصب شده است و به لوله یا برق اضافی نیاز ندارد.

مزایا

قادر به حذف طعم و مزه کلر و بو، سنگین مواد مانند جیوه، روی و سرب

نصب بسیار ساده و در کمتر از ۵ دقیقه

معایب

 • بسیاری از مواد معدنی مضر را کاهش نمی دهد.
 • سیستم تصفیه آب چند مرحله ای

دستگاه تصفیه آب چند مرحله ای شامل پیش فیلتر سیستمی برای حذف مواد معدنی است. علاوه بر این ، در برخی موارد دارای ویژگی های اضافی ماورا بنفش است.

مزایا:

 • تا ۹۹٪ مواد معدنی و باکتری های مضر را از بین می برد.
 • فیلتر تعویض معمولاً هر سال یا یک سال و نیم تغییر می کند.

معایب:

 • قابل حمل نیست وبا آشپزخانه های امروزی مطابقت ندارد.
 • نصب وقت گیر و زمان بر
 • سیستم تصفیه اسمز معکوس (RO)

اسمز معکوس (RO) یک روش تصفیه پیشرفته است که آب را از طریق غشایی نیمه تراوا به حذف مولکول ها ، مواد معدنی و ذرات موجود در آب می کند. آب خالص و فاقد مواد معدنی است.

مزایا:

 • آب را در بالاترین سطح و با ۹۹٪ تضمین فیلتر می کند.
 • تعویض فیلتر غشایی به طور معمول حدود ۳-۵ سال طول می کشد.

معایب

قابل حمل نیستند و دارای مخزن فشار اضافی هستند.

 

لطفا به مقالات و محصولات ما امتیاز بدین و مارو دلگرم کنید.
۰ / ۵ نتایج: ۵ رای: ۵

رتبه صفحه شما: