نحوه عملکرد مخزن دستگاه تصفیه آب

در بعضی از دستگاه های تصفیه آب، آن آبی که تصفیه می شود در محلی به نام مخزن نگهداری می شود. این آبی که داخل مخزن دستگاه تصفیه می باشد، خالص و بدون مواد نگهدارنده است. به همین علت اگر نکته های مربوط به مسائل بهداشتی رعایت نشود، آب به سرعت آلوده می شود. اما اگر مخزن دستگاه تصفیه آب هر سال به طور منظم شست و شو شود از به وجود آمدن آلودگی در آب جلوگیری می شود. از طرف دیگر دستگاه تصفیه آب SSV به عنوان یکی از بهترین دستگاه تصفیه آب به شمار می آید.

اما کار مخزن این است که حتی در زمانی که برق قطع شود، تمام آب را از دستگاه خارج کند و به مصرف کنندگان برساند. حال می خواهیم تفاوت های دستگاه تصفیه آبی که مخزن دارد را با دستگاهی که مخزن ندارد برای شما بیان کنیم.

نحوه عملکرد مخزن دستگاه تصفیه آب

تصفیه آب مخزن دار با بدون مخزن

در بعضی از دستگاه های تصفیه آب، آن آبی که تصفیه می شود در محلی به نام مخزن نگهداری می شود. این آبی که داخل مخزن دستگاه تصفیه می باشد، خالص و بدون مواد نگهدارنده است. به همین علت اگر نکته های مربوط به مسائل بهداشتی رعایت نشود، آب به سرعت آلوده می شود. اما اگر مخزن دستگاه تصفیه آب هر سال به طور منظم شست و شو شود از به وجود آمدن آلودگی در آب جلوگیری می شود. از طرف دیگر دستگاه تصفیه آب اس اس وی به عنوان یکی از بهترین دستگاه تصفیه آب به شمار می آید.

اما کار مخزن این است که حتی در زمانی که برق قطع شود، تمام آب را از دستگاه خارج کند و به مصرف کنندگان برساند. حال می خواهیم تفاوت های دستگاه تصفیه آبی که مخزن دارد را با دستگاهی که مخزن ندارد برای شما بیان کنیم.

"مقایسه دستگاه تصفیه آب مخزن دار با بدون مخزن"
“مقایسه دستگاه تصفیه آب مخزن دار با بدون مخزن”

فواید دستگاه تصفیه آب با مخزن

در دستگاه های تصفیه آب مخزن دار، آب به روش اسمز معکوس تصفیه می شود. هنگامی که آلاینده های شیمیایی مضر از آب گرفته شود، این آب در مخزن دستگاه تصفیه آب نگهداری میشود. این نگهداری آب باعث می شود در طول روز دیگر زمان به هدر نرود. دستگاه تصفیه آب مخزن دار هر موقع که کسی به آب نیاز داشته باشد در دسترس می باشد.

قطعات دستگاه تصفیه آب مخزن دار

 1. تعداد فیلتر های تصفیه 6 الی 10 عدد است.
 2. یک شلنگ در دستگاه وجود دارد.
 3. پمپی که برای دستگاه تصفیه آب است.
 4. بر روی سینک یک شیر برای برداشت دارد.
 5. گیج فشار که در دستگاه تصفیه آب می باشد.
 6. یک شاسی که برای مخزن دستگاه تصفیه آب می باشد.
 7. شیر برقی خودکار فشار بالا و پایین که در دستگاه است.
 8. فیلترهای سه گانه تصفیه آب را دارد.
 9. فیلتر ممبران را در مرحله چهارم تصفیه آب دستگاه را دارد.

مزایای دستگاه تصفیه آب بدون مخزن

“مقایسه دستگاه تصفیه آب مخزن دار با بدون مخزن

این نوع دستگاه آب را درون خود نگهداری نمی کند. اما اگر آب مقدار زیادی داخل مخزن بماند، آن آب دیگر قابل نوشیدن نیست. همچنان مخزن دستگاه تصفیه آب، باید هر چند وقت یک بار شسته شود. در این دستگاه دیگر نیازی به انجام این کار نمی باشد و باکتری ها نمی توانند در آب جمع شوند و آب بدون آلودگی می باشد.

قطعه های تصفیه آب بدون مخزن

دستگاه هایی که مخزن تصفیه آب ندارند، قطعات کمتری نسبت به دستگاه های با مخزن دارند. این قطعات عبارت اند از:

 1. بر روی سینک یک شیر برای برداشت دارد.
 2. تعداد فیلتر های تصفیه 6 الی 10 مرحله است.
 3. فیلترهای سه گانه تصفیه آب را دارد.
 4. یک شلنگ در دستگاه وجود دارد.
 5. یک شاسی که برای دستگاه تصفیه آب می باشد.

تفاوت دستگاه تصفیه آب مخزن دار و بدون مخزن

همانطور که این دستگاه ها قطعات متفاوتی دارند، عملکرد های مختلفی هم دارند. فرق های دستگاه هایی که مخزن تصفیه آب دارند با دستگاه هایی که مخزن ندارند عبارت است از:

 • در دستگاه های مخزن دار، در همه حال یک مقدار آب در مخزن دستگاه تصفیه آب وجود دارد. این باعث می شود در همه زمان به آب تصفیه شده دسترسی باشد.
 • در دستگاه های بدون مخزن عملیات شش یا هفت گانه تصفیه آب انجام نمی شود و از سیستم فیلترینگ ساده تری استفاده می گردد.
 • اگر در مخزن دستگاه تصفیه آب، اصول بهداشتی رعایت نشود، باعث می شود آب غیر قابل آشامیدن شود.
 • در دستگاه های بدون مخزن امکان رشد باکتری وجود ندارد.
 • دستگاه هایی که مخزن ندارند، به دلیل فیلترهای ساده تر، سرعت بیشتری در تصفیه آب دارند.

قیمت دستگاه های مخزن دار و بدون مخزن

در مدل هایی که مخزن دستگاه تصفیه آب وجود دارد به دلیل اینکه امکانات الکتریکی بیشتری دارند، قیمت بیشتری نسبت به دستگاه هایی که بدون مخزن هستند دارند. اما قیمت دقیق تر دستگاه تصفیه آب به چند ویژگی دیگر از جمله نوع دستگاه، تعداد مرحله هایی که آب تصفیه می شود و برند دستگاه مربوط می باشد.

جمع بندی

مخزن دستگاه تصفیه آب یک وسیله کاربردی در مکان هایی است که همیشه به برق دسترسی نمی باشد. اما برای نگهداری آب در دستگاه های مخزن دار باید نکاتی رعایت شود. چون که باکتری در مکان هایی که آب راکد است رشد می کند باید اصول بهداشتی رعایت شود. به طور مثال باید به طور منظم و سر وقت دستگاه تصفیه آب را شسته شود.

اما در دستگاه های بدون مخزن، به علت آنکه آب راکد نیست امکان رشد باکتری وجود ندارد و آب همیشه قابل آشامیدن است. حال اگر می خواهید در خرید دستگاه بدون مخزن و یا با مخزن مطمئن باشید و محصول با کیفیتی به شما برسد، می توانید دستگاه مورد نظر خود را با ویژگی های مختلف از فروشگاه SSV خریداری کنید.

لطفا به مقالات و محصولات ما امتیاز بدین و مارو دلگرم کنید.
0 / 5 نتایج: 2 رای: 5

رتبه صفحه شما: