تشخیص دستگاه تصفیه آب تقلبی؟

به دلیل استعلام های پر تعداد مخاطبین عزیز از برند های مختلف، در این مقاله به روش های تشخیص دستگاه های تصفیه آب خانگی اصلی و تقلبی خواهیم پرداخت. تشخیص دستگاه تصفیه آب تقلبی کار ساده ایست و تنها کافیست همانند سایر محصولات رسته لوازم خانگی به موارد زیر دقت فرمایید :

  • داشتن برند های تایوانی و حک ساخت تایوان: همانطور که در مقالات قبلی هم اشاره شده است، دستگاه تصفیه آب ساخته شده در کشورهای دیگر در ایران موجود نیستند و تمامی دستگاه هایی که با حک ساخت تایوان و برند های تایوانی در بازار مشاهده می کنید تقلبی می باشند.
  • داشتن مراحل فرآوری (مرحله ششم به بالا) و شیر میکس: وجود شیر میکس یا مخلوط با آب شهر و همچنین فیلترهای فرآوری یکی از رایج ترین اشتباهات تولید کنندگان زیر پله ای و غیر مجاز بوده و از بارزترین نشانه های دستگاه های تقلبی می باشد.
  • نداشتن بسته بندی اصلی کالا و یا عدم درج برند: برخی از فروشندگان و تولید کنندگان دستگاه های تقلبی به دلیل ارائه تنوع زیادی از برندهای تقلبی امکان بسته بندی مناسب آنها را نداشته و تمامی آنها را در کارتن های بدون برند ارائه می کنند.
  • وجود فیلترهای برند های مختلف و یا عدم درج برند: وجود فیلترهای برندهای مختلف یکی از بارزترین نشانه های تقلبی بودن دستگاه های تصفیه آب است. چراکه سازنده های بزرگ دستگاه های تصفیه آب همگی سازنده فیلترهای این دستگاه می باشند. بنابراین به هیچ عنوان از فیلترهای شرکت رقیب خوب به دلیل عدم تطابق استانداردهای کارخانه ای و سیاست های فروش استفاده نخواهند کرد. بنابراین به محض مشاهده عدم تطابق برند فیلترهای دستگاه از خرید آن صرف نظر نمایید.
  • فروش چند برند مختلف در یک شرکت: آیا محصولات برند بنز را در نمایندگی رسمی برند پورشه می توان یافت؟ پاسخ به این سوال می تواند تا حد زیادی جهت جلوگیری از خرید محصولات تقلبی به ما کمک نماید. تمامی برند های مطرح دنیا نمایندگی های رسمی خود را جهت فعالیت برای برند های رقیب منع می نمایند. این موضوع تنها مختص دستگاه تصفیه آب نیست و برای بسیاری از محصولات صدق می کند. بنابراین اگر در فروشگاهی قرار دارید که مدعی داشتن نمایندگی رسمی از چندین برند است، شما در معرض کلاه برداری قرار دارید.
  • عدم وجود شرکت گارانتی کننده واحد برای یک برند: امروزه محصولات بدون گارانتی مورد توجه مصرف کنندگان قرار نمی گیرند. بنابراین به همراه محصولات تقلبی نیز گارانتی بدون اعتباری نیز ارائه خواهد شد. نحوه تشخیص گارانتی های تقلبی نیز از طریق بررسی شرکت گارانتی کننده است. اینگونه شرکت ها بعضا تا 20 برند مختلف را تحت پوشش قرار می دهند. با توجه به عدم امکان تامین تیراژ تمامی قطعات یدکی انواع مدل های 20 برند مختلف برای این شرکت ها، می توان بی اعتبار بودن گارانتی را تشخیص داد.
  • عدم تطابق برند پمپ، فیلترها،کیت هوشمند و تجهیزات الکترونیکی: عدم انطباق برند قطعات مختلف دستگاه نیز یکی از معیارهای تقلبی بودن آن است. اینگونه دستگاه ها قطعا مونتاژ کارگاه های زیر زمینی و غیر مجاز هستند.
  • عدم وجود قیمت مصرف کننده یا مصوب و فروش سلیقه ای با اختلاف قیمت های زیاد: بازار دستگاه های تصفیه کننده آب نیز همانند سایر محصولات رقابتی است به همین جهت شرکت سازنده جهت ایجاد فضایی تجاری برای نمایندگان فروش محصولات خود، بازار را کنترل می نماید. بنابراین اگر در بازار برای خرید برندی خاص به اختلاف قیمت های خارجاز عرف برخوردید، از خرید آن برند خاص امتناع نمایید.
  • بو و رنگ بد هوزینگ های به کار رفته در دستگاه (استفاده از مواد دوم – بازیافتی): عمدتا برای پایین آوردن قیمت دستگاه های تصفیه آب تقلبی از هوزینگ ها، شلنگ ها و اتصالات بی کیفیت و خارج از استاندارد استفاده می گردد. این موضوع موجب بو گرفتن دستگاه های تقلبی در هنگام گرم شدن می گردد.
لطفا به مقالات و محصولات ما امتیاز بدین و مارو دلگرم کنید.
0 / 5 نتایج: 3.75 رای: 4

رتبه صفحه شما: